Preaload Image
کارشناس انتشاراتتلفن
سارا زارع پور021-44787917
باتوجه‌به اهمیت و ضرورت اطلاع‌رسانی دستاوردهای نوین در صنایع از جمله صنعت لاستیک، گردآوری اخبار و رویدادهای علمی کاملاً احساس می‌شود براین‌اساس واحد انتشارات در راستای رسالت و ارائهٔ اطلاعات برگزاری همایش‌ها و سمینارهای تخصصی خطیر خود با پوشش خبری آخرین اطلاعات از تحولات مدیریتی، اقتصادی و تکنولوژیکی در صنعت لاستیک، فعالیت خود را سال‌ها دنبال کرده است. انتشار بیش از 100 شماره از نشریهٔ صنعت لاستیک ایران با رتبه B وزارت علوم و فناوری و ده‌ها ماهنامهٔ خبری و ویژه‌نامه‌های گوناگون از جمله دستاوردهای انتشارات شرکت مهندسی در 35 سال گذشته است. همچنین حاصل تلاش چند دهه گذشته در زمینهٔ نشر کتاب، مجموعهٔ ارزشمندی در زمینهٔ کتاب‌های علمی فنی و تخصصی گردآورده است.

نشریهٔ صنعت لاستیک ایران (IRM)

نشریه صنعت لاستیک ایران (IRM) یک نشریه تخصصی در حوزهٔ علوم مربوط به الاستومرها و تکنولوژی تایر و قطعات لاستیک است که از سال ۱۳۷۴ به‌صورت فصلنامه توسط شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک منتشر می‌شود. در این نشریه عمدتاً مباحث مربوط به مواد اولیه و آمیزه کاری لاستیک، طراحی تایر تکنولوژی‌های بازیافت تایرهای فرسوده و آزمون‌های مرتبط به محصولات لاستیکی مطرح می‌شود. همچنین به منظور ارتقای توان مدیریتی و سیستم‌های کیفیت و بهبود کسب‌وکار واحدهای صنعتی، بخش‌های دیگری از جمله مدیریت سیستم کیفیت بهره‌وری و بازرگانی نیز در این نشریه وجود دارد. این نشریه از سال ۱۳۸۶ چاپ و دارای رتبه علمی B از وزارت علوم تحقیقات و فناوری شد و بخش عمده‌ای از پژوهش‌های کاربردی در حوزهٔ صنعت لاستیک که توسط دانشجویان، کارشناسان صنعت لاستیک و اساتید دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی انجام می‌شود در این نشریه به چاپ می‌رسد. هدف از انتشار این نشریه ارتقای سطح علمی کارشناسان، مدیران و نیروهای کار شاغل در صنعت بزرگ تایر و قطعات لاستیکی در زمینه‌های علوم و تکنولوژی محصولات لاستیک، مدیریت نوین در حوزه‌های تولید منابع‌انسانی و بهره‌وری و نیز سیستم‌های کیفی است.

ماهنامهٔ دنیای لاستیک و تایر

ماهنامهٔ دنیای لاستیک و تایر یک ماهنامهٔ علمی خبری، آموزشی و اطلاع‌رسانی در زمینهٔ تایر و لاستیک است که از بهمن سال ۱۳۹۴ به‌صورت ماهنامه توسط شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک منتشر می‌شود و تلاش می‌کند اخبار صنعت لاستیک ایران و جهان را در حد توان پوشش دهد شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک با انتشار هر ماه و به‌موقع این ماهنامه همراه با اخبار، گزارش‌ها مقاله‌ها و مصاحبه‌هایی که در آن به چاپ می‌رساند تلاش می‌کند تا پاسخگوی نیازهای کارکنان و تکنیسین‌های کارخانه‌های تایرسازی و نمایندگان فروش آنها، شرکت‌های تولیدکننده و وارد کنندهٔ قطعات لاستیکی، تسمه نقاله و انواع شلینگ‌ها و زنجیرهٔ تأمین صنعت لاستیک و حتی مصرف‌کنندگان از فراورده‌های لاستیکی و تایر باشد هدف از چاپ این ماهنامه علاوه بر آموزش و اطلاع‌رسانی در زمینهٔ لاستیک و تایر، برقراری ارتباط مؤثر میان تولیدکنندگان و واردکنندگان با مصرف‌کنندگان است.