Preaload Image

شركت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیك از جمله شرکت‌های دانش بنیان و همکار سازمان ملی استاندارد ایران محسوب می‌شود که طي مدت فعالیت خود موفق به كسب گواهي نامه‌هاي متعدد تأييد صلاحيت به شرح زير شده است و به خاطر خدمات خود مورد تشويق سازمان هاي مختلف قرار گرفته است: 1- گواهینامه تأیید صلاحیت 17025    2- گواهینامه تأیید آزمایشگاه همکار T700  3- گواهینامه ایزو 9001:2015   4- تأییدیه آزمایشگاه‌های ساپکو (تایید گروه متد)  5- تأییدیه سازه گستر سایپا  6- مجوز خدمات فنی و مهندسی در صنعت لاستیک از وزارت صمت  8- مجوز چاپ مجله و کتاب‌های فنی- تخصصی و مهندسی در حوزه‌ي صنعت (لاستیک) 9- مجوز تحقیق و توسعه خدمات در صنعت 10- پروانه پژوهش از وزارت صمت. شایان ذکر است که این شرکت در دهمین و یازدهمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت عنوان مرکز پژوهشی برتر در سال  1400 و 1401 را کسب نمود.

شركت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیك در سال 1366 به عنوان تنها مركز تخصصي لاستیک (تایر و رابر) در ايران با هدف ارائه خدمات آموزشی و تحقیقات كاربردی به صنایع تایرسازی كشور كه در آن زمان تحت پوشش وزارت صنايع و سازمان صنايع ملي ایران اداره مي‌شد تأسیس و تحت شماره 68523 به ثبت رسید، پس از اعمال سیاست‌های خصوصی‌سازی صنایع توسط دولت، عمده سهام شركت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیك واگذار و اكثراً در اختیار شرکت‌های تایرسازی قرار گرفت، قسمت اندكی نیز كه در اختیار سازمان صنایع ملی ایران بود در سال 1376 به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار گردید.

همچنین این شرکت همکاری نزدیک با انجمن‌های ذيربط تایر و رابر و سازمان‌های قانونی از قبیل: انجمن صنفی صنعت تایر ایران، وزارت صمت، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، سازمان تایید صلاحیت ایران، پلیس راهور ناجا و … دارد و در انجمن صنفی تایر ایران دارای صندلی است.

ماموریت

مأموریت اصلی شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک، ارائه خدمات مهندسی و تحقیقاتی به‌منظور پاسخگویی به کلیه نیازمندی‌های ذی‌نفعان، به‌ویژه صنایع لاستیک و تایر کشور، است. شرکت مهندسی می‌کوشد تا با بهره‌گیری از استانداردهای نوین و بین‎المللی و رویکرد ارتباط و توسعه در زنجیره تأمین محصولات مرتبط، موجبات نیل به بین‌المللی شدن صنایع مرتبط را فراهم آورد. پایبندی به ارزش‌های سازمانی و تلاش در جهت خرسند‌سازی و اعتماد مشتریان در کانون توجه شرکت قرار دارد. این شرکت بر آن است تا با نوآوری و بهبود مستمر در زنجیره ارزش خود و نیز حمایت از ذی‌نفعان، حلقه مفقوده مراکز علمی – پژوهشی با صنایع لاستیک‌سازی را باز‌طراحی نماید. شرکت مهندسی پرورش سرمایه‌های انسانی موردنیاز در حوزه‌ی لاستیک را در دستور کار خود قرار داده است. همچنین شناسایی، جمع‌آوری، بازنشر و نگهداری دانش موردنیاز صنعت لاستیک جهت دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده از دیگر مأموریت‌های اصلی شرکت به شمار می‌آید.

چشم انداز

ارتقاء شرکت به مرکز مهندسی و تحقیقاتی برتر، پیشرو، قابل اتکا و دانش بنیان در صنایع لاستیک و تایر کشور از نقطه نظر ذینفعان